Tegoroczne Dni Wędzonej Sielawy, będące XXVII edycją tej imprezy, odbywały się w dniach 18-19 lipca. Ich program tradycyjnie pełen był wydarzeń sportowych i muzycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznej edycji święta gminy Chrzypsko Wielkie.

Sobotę rozpoczęły Zawody Wędkarskie o Puchar Szymona Jurgowiaka, rozgrywane wśród członków Stowarzyszenia Wędkarzy „Sielawa” na jeziorze w Białczu. W Sali GOK natomiast odbył się Otwarty Turniej Brydża Sportowego, zaliczany do Grand Prix Wielkopolski. Wyniki rozgrywek, w których udział wzięły 53 pary, można poznać na stronie Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego.

Po raz czwarty pierwszy dzień Dni Wędzonej Sielawy zgromadził biegaczy, biorących udział Półmaratonie o Puchar Grupy Krotoski-Cichy i 10-tce o Puchar Krotoski-Cichy. Tegoroczną edycję biegu ukończyło łącznie 519 osób (207 półmaraton i 312 dziesiątkę). Wyniki dostępne są na stronie maratony polskie.pl.

O godzinie 17.00 rozpoczął się program muzyczny. Rosnąca z każdą godziną publiczność wysłuchała światowych przebojów w mistrzowskim gitarowym wykonaniu Olgierda Albińskiego, znanych i lubianych „złotych przebojów” zaśpiewanych przez Katarzynę Jany i Tomasza Czarneckiego. Pierwsze taneczne rytmy przyniósł natomiast występ zespołu „Modern Talking Party”, a publiczność skeczami i piosenkami z repertuaru kabaretu TEY bawił Aleksander Maria Gołębiowski – jeden z jego twórców.

Prawdziwe tłumy przyciągnął koncert gwiazdy głównej – zespołu Skaner. Nie zabrakło starych przebojów, a także nowych utworów zespołu, który na scenie muzycznej funkcjonuje ponad 20 lat. Fani mieli również możliwość spotkania z wykonawcami po koncercie i zdobycia autografu czy wykonania pamiątkowych zdjęć.

Sobota zakończyła się zabawą muzyczną. Zespół muzyczny Fire Ice i DJ HER grali dla bardzo licznej publiczności do godz. 3.00 w nocy.

W niedzielę jako pierwsi musieli wstać wędkarze, biorący udział w Zawodach o Puchar Bernarda Dorożały na Jeziorze Wielkim w Strzyżminie (początek o godz. 6.00).

O godz. 11.00 na plaży rozpoczęły się rozgrywki turnieju plażowej piłki siatkowej Rutnicki Cup.

Popołudniowy program artystyczny nad jeziorem rozpoczął się adresowanym do dzieci teatrzykiem kukiełkowym „Dwa Koziołki”. Mimo krótkotrwałego pogorszenia pogody grupa najmłodszych uczestników Dni Wędzonej Sielawy z zaangażowaniem śledziła opowieść o tym, skąd na poznańskim Ratuszu wzięły się dwa koziołki.

Wrażenia muzyczne zapewniły występy zespołu „New Omen” oraz artystów Poznańskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury. Program kabaretowy zaprezentował Paweł Kuleszewicz z Kabaretu z Woźnej – najlepszy w Polsce naśladowca Zenona Laskowika.

Swojskie klimaty wprowadził występ kapeli podwórkowej EKA z Gostynia. Ostatnim, ale entuzjastycznie przyjętym przez publiczność, koncertem był występ zespołu „Country Spiders Group”. XXVII Dni Wędzonej Sielawy zakończyły się o północy zabawą taneczną, do której grał zespół Peters.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, firmom, instytucjom, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznej edycji święta gminy Chrzypsko Wielkie.

W szczególności dziękujemy sponsorom, którymi byli:

Grupa Krotoski-Cichy
Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego