slaskm

21 października o godz. 19.00 rozpocznie się dwugodzinny Wieczór śląski w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Chrzypsku Wielkim. W programie zaprezentują się wykonawcy, dobrze znani wszyskim miłośnikom śląskiego folkloru - Grzegorz Stasiak i Grupa Fest. Bilety w cenie 25 zł można nabyć w bibliotece lub zarezerwować pod numerem 61 29 51 408. Zapraszamy!

Grzegorz Stasiak - kabareciarz i aktor. W latach 2000-2002 był członkiem Kabaretu Śląskiego, w 2002 roku założył Kabaret Mieszany. Brał udział w Telefonie Szczęścia emitowanym przez lokalną telewizję Elsat oraz w programie Na Wesoło i po śląsku, prowadzonym na falach Radia Piekary. W Radiu eM prowadził program Obrazki śląskie , gdzie interpretował felietony Grzegorza Molitorysa, natomiast w Radiu Vanessa prowadził Biesiadę Śląską. Publikuje felietony pisane w gwarze śląskiej na łamach „Wieści Gliwickich”. Jest laureatem konkursu Po naszymu, czyli po śląsku i zwycięzcą Maratonu uśmiechu. Dużą popularność przyniósł mu serial Święta wojna, w którym zagrał Alojza oraz program Nauka jazdy emitowany na antenie telewizji TVN, który prowadził wraz z Małgorzatą Mandryk. Od 2008 roku związany był z Telewizją TVS gdzie wraz z Niną Nocoń, Adamem Gizą i Aleksandrem Gortatem i Pawłem Ziębą prowadził program Radio na Wizji. W 2009 roku na antenie TVS emitowane były odcinki programu Nauka jazdy (produkcja TVN na antenie TVS) z udziałem Grzegorza Stasiaka. Od czerwca 2010 do stycznia 2011 roku prowadził tam także Listę Śląskich Szlagierów. Od grudnia 2009 roku związany jest ze śląską rozgłośnią Radio Fest, gdzie razem z Marcinem Janotą prowadzą program Fest Party. Od 2015 roku prowadzi program „Grzegorz Stasiak łowi w sieci” na antenie lokalnej telewizji TVT. Od 2016 roku jest ekspertem w programie Marcina Janoty „Co jest grane” na antenie itvm.pl i dlaCiebie.tv.

Grupa Fest - powstała w 2008r a założycielem jest Jakub Tomaszewski. W swoim dorobku muzycznym zespół może się pochwalić trzema wydanymi płytami. Sukces przyszedł już wraz z pierwszą płytą "Przed Siebie" wydaną w 2010r. Utwory z płyty zdobyły uznanie i znalazły się na wielu składankach szlagierowych a piosenka tytułowa "Przed Siebie" oraz "Nima jak u teścia" zostały wyjątkowo docenione i na Liście Śląskich Szlagierów emitowanej w telewizji TVS przez wiele tygodni zajmowały czołowe miejsca w tym również najwyższe na podium. Koncerty z Grupą Fest to rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy oraz dobra muzyka i niezapomniana zabawa.