26 września wystąpił na naszej scenie Oleg Dowgal - muzyk Filharmonii Lwowskiej i wykładowca Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie, wirtuoz gry na fletni Pana. Podczas koncertu, w którym wzięli udział uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej, artysta zaprezentował ten ciekawy instrument i inne tradycyjne dęte instrumenty drewniane, wykonując utwory zarówno klasyczne, jak i tradycyjne utwory z rejonu Karpat. Muzyka przeplatała się z narracją w wykonaniu pana Romana Pankiewicza, który przekazywał wiele ciekawych informacji ze świata muzyki. Nie zabrakło również konkursu dla najuważniejszych uczestników koncertu.

Koncert edukacyjny został zorganizowany w ramach projektu "W Chrzypsku Wielkim wszystko gra!", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - program Edukacja Kulturalna 2017.